טאבו א.א - שירותי טאבו, יעוץ, תיווך, ניהול נדל"ן

אמנון אביעד, יועץ ומומחה לרישומי טאבו

 • הבלעדיות למכירת דירה - הדרך הטובה ביותר למכור

   

  בלעדיות בנדל"ן היא בחירת מתווך אחד אשר ייצג את בעל הנכס ויפעל עבורו ובמקומו על מנת למצוא קונה / שוכר או לכל עסקת נדל"ן אחרת . 


  הבלעדיות יוצרת התחייבות המוכר כלפי המתווך וכן התחייבות המתווך כלפי המוכר. 

  בארה"ב ובאירופה נמכרים נכסים רק בבלעדיות והמתווך הבלעדי יוצא מגדרו להצליח למכור את הנכס מכיוון שמכך הכנסתו (הצלחה) המוניטין שלו. המתווך הבלעדי משתף במאמצי השיווק מתווכים עמיתים בסביבה משום שכך הוא מגדיל את סיכוייו למכירה. (אגב הוא גם זקוק לנכסים הרשומים אצל מתווכים אחרים בכדי שיהיה לו מגוון גדול יותר לקונים שפנו למשרדו). 

  השיטה בארץ שבה כולם מוכרים לכולם ושעדיין לא הפנימו את 'הבלעדיות' ככלי יעיל והכרחי בתיווך, גורם לחיכוכים רבים בין לקוחות למתווכים ולמתווכים בינם לבין עצמם. 
  ללא הבלעדיות המתווך מחויב להסתיר את הנכס ובו בזמן לשווק אותו, ולכן הוא צריך לעבוד למעשה במחתרת. דבר שפוגע באיכות השיווק/חשיפה. 

  היתרון בבלעדיות היא בחשיפה הגדולה יותר שהמתווך יוצר עבור הנכס. היום בעידן התקשורת האלקטרונית, לא מספיק כבר מודעת מילים בעיתון כדי להגיע ללקוחות, ריבוי אתרי האינטרנט ולוחות נדלן מקוונים ופניה ישירות לקהל יעד ממוין, צילום הנכסים, שילוט, דיוור ישיר וכו' עולים ביוקר ומתווך צריך זמן ובטחון למצות את ההצלחה. 

  עצם זה שהנכס מופץ ומוצע ע"י מתווכים רבים ושונים פוגעת באיכות השיווק ולעיתים גורמת ללקוח לתהות מדוע כולם מציעים את אותו הנכס והמתווך נרתע להציע נכס שכבר "שרוף" בשוק - שסיכוייו קטנים למכירה ובכך נפגע גם מחיר. הדבר דומה (להבדיל) למוניטין שנוצר לבחורה שיוצאת עם כל אחד. 

  המתווך זקוק לבלעדיות כדי לאפשר לעצמו סיכוי (לזמן מוגבל) לעומת הסיכון שהמתווך משקיע בזמן ובכסף למכירה. 
  המוכר זקוק לבלעדיות בכדי שיהיה בטוח שמישהו מטפל עבורו במכירת הנכס ויהיה מחויב כלפיו. 

  בעצם הפניה למתווך אחד, אתה פונה לכל המתווכים באזורך כי המתווכים כיום משתפים פעולה במכירת הנכסים כשכל מתווך גובה את העמלה "מהצד שלו". היתרון של בעל הנכס שיש לו נציג שמטפל בו ומייצג אותו וההתחייבות לשלום היא רק לאותו המתווך. 

  הקונים היום יותר מפונקים ודורשים שירות ורובם למעשה פונה לסוכנות נכסים שמייצגת מספר גדול של נכסים שיכולים למיין ולאתר לקונה את הנכסים הרלוונטיים לצרכיו וחסוך לו זמן ולהביא לצדדים עסקה טובה יותר. 
  כמו כן הצדדים לא תמיד אוהבים את מעמד המו"מ המביך או "לא טובים בזה" ומעדיפים שהמתווך יגשר על פערי המחיר בין הצדדים. 


  הכתבה פורסמה ב"תילן" בפייסבוק.

  http://www.facebook.com/note.php?note_id=132515666773505

BizMakeBiz פותח ע"י