טאבו א.א - שירותי טאבו, יעוץ, תיווך, ניהול נדל"ן

אמנון אביעד, יועץ ומומחה לרישומי טאבו

 • מה לעשות כאשר מגיעים למפגש קבוצה בפעם הראשונה ?

   מפגשי הקבוצות הם כלי חשוב ומרכזי כאשר אנו באים לשווק את עצמינו. זו הזדמנות עבורנו להופיע בפני 30-40 איש ולהציג את העסק שלנו! בנוסף, מפגשי הקבוצות הם הזדמנות לפגוש אנשים שעד כה הכרנו רק וירטואלית - מתמונתם בפרופיל באתר 'עסקים עושים עסקים', ומדיווחים שונים על עסקאות שהם קיבלו והעבירו. המפגש מאפשר לנו גם להכיר ולהתרשם מאנשים ומעסקיהם באופן אישי.


  מבנה מפגש קבוצה ב"ביז" הוא פחות או יותר דומה בכל הקבוצות, וכולל:

  • סבב 60 שניות: כל אחד מהמשתתפים, בתורו, מציג את עצמו ואת העסק שלו במשך 60 שניות. בסבב זה לא מקובל לשאול שאלות את הדוברים.

  • חבר מרכזי: אחד המשתתפים (בד"כ חבר בקבוצה) מציג את עצמו ואת העסק שלו במשך 10 דקות. את החבר המרכזי ניתן גם לשאול שאלות במהלך ההצגה שלו.

  • סבב פרגון והמלצות: משתתפים אשר קיבלו שירות ממשתתפים אחרים מספרים בשבחם של מי שאליהם הפנו עסקאות. מקובל לקצר את הדברים בסבב זה. ניתן להמליץ על יותר מאדם אחד. לא נהוג להמליץ על אנשים שאינם נמצאים במפגש - גם אם הם חברי "ביז".

  - לכל קבוצה יש את התוספות שלה למבנה הזה, אבל הבסיס הזה דומה אצל כולם.

   

  לפני המפגש:

  • קודם כל להירגע... זה יכול להיות מאוד מלחיץ להגיע לחדר מלא אנשים שאינך מכיר/ה. אבל אין צורך לדאוג - רוב חברי ביז בקבוצות מאוד שמחים לסייע לחברים חדשים בצעדים הראשונים ובטוח שתתקבלו בצורה חמה !

  • וודאו שאתם יודעים לאן להגיע וכיצד. אם אינכם מבינים את הוראות - ההגעה, שאלו את היו"ר, או אדם אחר מהקבוצה, בטרם-עת.

  • כדאי לכם ליצור קשר אישי עם יו"ר לפני המפגש - בהודעה ישירה אליו באתר. כתבו כמה מילים על עצמכם ושזו הפעם הראשונה שלכם בקבוצה.

  • הביאו איתכם:

    - כרטיסי ביקור

    - כל חומר פרסומי שיש לכם (פלאיירים, דוגמיות, מוצרים למכירה) 

    - כלי כתיבה

    - יומן פגישות

    - תג לדש הבגד עם שמכם ומקצועכם כתובים עליו בצורה ברורה.   במרבית הקבוצות יהיו גם מדבקות עליהן ניתן לכתוב את השם.

    - רשימת משתתפים או את "מחברת הנטוורקינג" שלכם (מחברת אחת בה אתם אוספים את כל מה שקשור לשיווק שלכם בביז או בכלל).

  - רשימת המשתתפים ניתנת להדפסה. בבית, לפני המפגש, כדאי לעבור על רשימת המשתתפים ולראות אם יש בה אנשים שמעניין אתכם להכיר: אנשים שהעסק שלהם מעניין אתכם, אנשים עם עסק דומה לשלכם שאתם יכולים ללמוד מהם, או ליצור איתם שיתופי פעולה. כאשר מדפיסים את הרשימה, היא יוצאת עם תמונה של כל אדם ומקום בו תוכלו לרשום לכם כמה מילים במהלך המפגש כך שיהיה לכם קל יותר לזכור את כל מי שתפגשו.

  - חשבו מה הייתם רוצים לומר ב-60 השניות שלכם. התמקדו בעסקאות שאתם רוצים לקבל.

   

  במפגש:

  - כאשר אתם מגיעים למפגש, גשו אל היו"ר והציגו את עצמכם. מבטיחה שתתקבלו במאור-פנים !

  - גשו לשלם. עלות כל מפגש היא 40.00 ש"ח, וכוללת את הכיבוד. בכל קבוצה יש גזבר החבר בקבוצה, והוא אוסף את הכסף. עשו מעשה טוב והביאו סכום מדוייק - זה מקל על עבודתו.

  - בררו היכן מניחים את החומר הפרסומי. אל תכסו כרטיסים של אחרים. אם יש לכם מוצרים, שימו אותם ליד כרטיסי הביקור שלכם.

  - הציגו את עצמכם כחדשים בפני כל מי שאתם פוגשים. אנשים ישמחו לעזור ולייעץ.

  - אל תתביישו לשאול אנשים שאלות על מבנה המפגש: בכל קבוצה זה קצת שונה - יש קבוצות בהן אוכלים בתחילת המפגש, יש שבאמצעו או סופו. גם נהלי הקפה במקום משתנים...

  - בחרו מקום לשבת. נצלו את זמן האכילה לדבר עם מי שיושבים לצדכם, לשמוע עליהם ולספר על עצמכם. - תנו כרטיס ביקור לכל מי ששוחחתם איתו. בקשו כרטיס ביקור מכל מי ששוחחתם איתו.

  - במהלך המפגש סמנו לעצמכם אנשים שהייתם רוצים לפגוש אותם ל-1    1X    . כתבו לעצמכם תזכורת קטנה למה - מניסיון, יש הרבה אנשים במפגש ולפעמים פשוט שוכחים...

  - בתום המפגש הסתובבו עם היומן. גשו למי שעניין אתכם והציעו להם להיפגש 1    1X    . קבעו את הפגישה במקום !

  - האם הקבוצה מצאה חן בעינכם ונראה לכם שתרצו להמשיך להגיע למפגשים שם ?  גשו ליו"ר לברר האם יש בה מקום ואם יש מקום למקצוע שלכם.

   

  ותהנו!


   נ.ב.

  הערה חשובה: ההרשמה למפגשים היא מחייבת. כל מי שנרשם מקומו שמור לו במפגש. אם אתם יודעים שאינכם יכולים להגיע, הסירו את השתתפותכם מהמפגש. אם אינכם מגיעים ולא הודעתם על כך, אתם גורמים עוגמת נפש לקבוצה וליו"ר וכן גורמים נזק למפגש. אתם תופסים מקום של אדם אחר שיכול היה להגיע.  ניתן להסיר את ההשתתפות עד 18 שעות לפני המפגש; לאחר מכן יש לפנות ליו"ר כדי שזו תסיר את השתתפותכם.  המטרה בכך היא למנוע ביטולים של הרגע האחרון, בדיוק מהסיבות שכתבתי. ליו"ר יש את הזכות "לסמן" אדם אשר לא הגיע ולא הודיע. אדם אשר "מסומן" כך 4 פעמים, לא יוכל להשתתף במפגשים במשך תקופה מסוימת. אז כדאי לשים לב ולהקפיד.
  אם אינכם בטוחים שתוכלו להגיע, אך רוצים להירשם ולהבטיח את מקומכם, ציינו זאת בעת ההרשמה. כך יוכל היו"ר להחליט אם לאשר את השתתפותכם או לא.

BizMakeBiz פותח ע"י