טאבו א.א - שירותי טאבו, יעוץ, תיווך, ניהול נדל"ן

אמנון אביעד, יועץ ומומחה לרישומי טאבו

 • רישום דירה בטאבו - נסח רישום

   

  יש לברך על הקמפיין באמצעי התקשורת שהועלה לאחרונה ע"י משרד המשפטים, המעודד בדיקת הנכסים בטאבו - בלשכות רישום המקרקעין..

  כל אזרח, עו"ד, יזם ויועץ נדל"ן יכול לעיין באמצעות האינטרנט כדי לוודא רישום בטאבו של דירה או מגרש.

  חשוב מאוד ורצוי, להוציא נסח טאבו בין אם אתם מוכרים או בין אם אתם קונים. מאוד מומלץ להוציא נסח טאבו עוד לפני התחלת המו"מ עם המוכר ופעם נוספת לפני מועד חתימת החוזה.

  גם כאשר אתה כבעל זכויות במקרקעין המוכר את הנכס משוכנע שאין בעיה, מומלץ לבדוק את נסח הטאבו כדי  לוודא שאין עיקולים או שעבודים שונים העשויים לגרום לעיכובים בדרך לסגירת העסקה. עדיף לברר מראש מאשר לשמוע האשמות מקונה לא מרוצה או מעוה"ד העורכים את ההסכם בין הצדדים.

  מפעם לפעם מפורסם באמצעי התקשורת כי קיימת תופעה של זיופי מסמכי הבעלות לצורך מכירת הנכס וזאת ללא ידיעת הבעלים לכן, מומלץ לבדוק את מצב הרישום בנסח הטאבו לפחות פעם בשנה כדי לוודא שלא שונו פרטי הבעלות.

  כאשר רוכשים דירה בבית משותף, יש לעיין בנסח הבית המשותף, בצו ובתקנון המוסכם של הבית המשותף ורצוי לצלם ולשמור העתקים. במסמכים אלו מצוינים כל המגבלות על הנכס, כגון: הצמדות של חלקים מהרכוש המשותף, אופן השימוש בנכס, מגבלות בשימוש בחניה משותפת ועוד.

   

  הערה   :
  המידע הינו כללי בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי ו/או כתחליף ליעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.

BizMakeBiz פותח ע"י